Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Teraz czas na czytanie

Utworzono dnia 30.03.2020

List nauczycieli bibliotekarzy do uczniów i rodziców

Teraz czas na czytanie

Drodzy Uczniowie i rodzice,

gorąco zachęcamy Was do mądrego wykorzystania czasu kwarantanny.  Według profesora Piotra Albrechta, członka zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego dzieci, nawet najmłodsze, doskonale wyczuwają nasze emocje. Obecne przekazy medialne oraz fakt odwołania zająć
w przedszkolu i szkołach, brak kontaktu z rówieśnikami, wszystko to przyczynia się do utraty
w dzieciach poczucie bezpieczeństwa. Wspaniałym sposobem na odwrócenie tej tendencji jest wspólne czytanie i rozmowa. 
 

czytaj dalej na temat: Teraz czas na czytanie

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Utworzono dnia 27.03.2020

Drodzy Ósmoklasiści!

Centrala Komisja Egzaminacyjna przygotowała materiały do przeprowadzenia egzaminu próbnego uczniów klas ósmych. Kliknij: CKE lub zobacz w załączniku.

Minister Edukacji przesłał informację do szkoły o możliwości przeprowadzenia tego egzaminu.

Zgodnie z sugestią zdecydowaliśmy się na przystąpienie naszej szkoły do tego egzaminu.

Próbny egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony wyłącznie w celu informacyjnym. Dla Was Uczniowie będzie to kolejna możliwość pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie. Będzie to również diagnoza Waszych wiadomości i umiejętności.

Szczegóły dotyczące organizacji próbnego egzaminu ósmoklasisty przesłaliśmy na skrzynki e-mail uczniów oraz poprzez e-dziennik do rodziców uczniów. Prosimy o zapoznanie się i przesłanie wychowawcom informacji zwrotnej o zapoznaniu się z wiadomością i wyrażeniu gotowości przystąpienia do tego egzaminu.

Dyrektor - Marek Błachnio.

czytaj dalej na temat: PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Opłata za marzec

Utworzono dnia 27.03.2020

Drodzy Rodzice,

Informacja z wysokością opłaty za pobyt/wyżywienie dziecka w przedszkolu lub w szkole za m-c marzec została przesłana poprzez adres e-mailowy zdalnenauczanie.stezyca@onet.eu na podaną do kontaktu pocztę elektroniczną rodzica lub ucznia.

Przypominamy, że wpłaty należy dokonać do 10 kwietnia br. na nr konta:  53 8724 1015 2002 1500 2437 000

czytaj dalej na temat: Opłata za marzec

KOMUNIKAT

Utworzono dnia 24.03.2020

Drodzy nauczyciele, rodzice, uczniowie

Poprzez e-dziennik oraz na skrzynki e-mail została wysłana informacja - Sposób i tryb realizacji zadań Zespołu Szkono-Przedszkolnego w Stężycy od 25 marca 2020 r.

Proszę o zapoznanie się.

Dyrektor - Marek Błachnio.

czytaj dalej na temat: KOMUNIKAT

Informacja dla nauczycieli, rodziców i uczniów

Utworzono dnia 23.03.2020

Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!

Dziękujemy za dotychczasową współpracę w organizowaniu zdalnego nauczania, bardzo dobrą komunikację oraz zaangażowanie zarówno nauczycieli, rodziców jak i uczniów.

Sytuacja dla nas wszystkich jest bardzo trudna i niecodzienna. Wymaga pełnej mobilizacji i współdziałania. Zdajemy sobie sprawę, że wkładacie Państwo wiele trudu w organizację pracy dziecka w domu. Zwłaszcza teraz, kiedy wielu z Państwa łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce.

Doceniamy odpowiedzialne podejście uczniów, dla których ten czas jest szczególnie trudny. Pamiętajmy, że nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie.

Od środy - 25 marca będziemy realizowali kształcenie na odległość. Będziemy realizowali programy nauczania, dokonywali monitorowania postępów uczniów w nauce, wystawiali oceny.

Pracujemy nad organizacją tego procesu. Ustalamy techniki, metody, narzędzia, którymi będziemy pracować. Większość z nich już przetestowaliśmy, zbadaliśmy które z nich sprawdzają się najlepiej. Pragniemy zapewnić, że czynimy starania aby proces ten był dogodny dla wszystkich. Uwzględniamy możliwości sprzętowe, techniczne a także możliwości psychofizyczne dzieci. Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań na sytuacje problemowe.

Wkrótce poprzez e-dziennik wyślemy szczegółowe zasady kształcenia na odległość- sposób i tryb realizacji zadań zarówno dzieci przedszkolnych jak i uczniów szkoły. Już dziś przesyłamy (w załączniku) poradnik z ogólnymi wskazówkami jak zorganizować naukę dzieci w domu, jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci.

Wszystkich prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Ważne abyśmy zadbali o dobrą komunikację, właściwe relacje i zaufanie. W razie potrzeby, pytań, problemów prosimy dzwonić do szkoły pod nr: 81 866 31 50 lub przesyłać informację na adres e-mail szkoły: zsstezyca@onet.eu

                                                                                                                     Z wyrazami szacunku – dyrekcja.

czytaj dalej na temat: Informacja dla nauczycieli, rodziców i uczniów

KOMUNIKAT

Utworzono dnia 18.03.2020

Drodzy Rodzice, Uczniowie!

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje rozporządzenie dotyczące organizacji zdalnego nauczania. Będziemy zdalnie realizować programy nauczania, nowe treści nie tylko powtórkowe tak jak dotychczas. Będziemy również dokonywać oceny pracy uczniów.

W związku z tym prosimy wszystkich uczniów klas V-VIII o przekazanie swoich aktualnych adresów e-mail wychowawcom klas. Sporządzimy bazę adresów a-mail, przekażemy je nauczycielom uczącym w danym oddziale, tak aby kontaktowali się bezpośrednio nie tylko poprzez e-dziennik.

Rodziców uczniów klas I-III, dzieci oddziału przedszkolnego oraz przedszkola prosimy o sprawdzenie komunikacji poprzez e-dziennik lub przekazanie swoich adresów e-mail wychowawcom. Jeśli dzieci posiadają własne adresy e-mail i potrafią obsługiwać pocztę elektroniczną prosimy o przekazanie tych adresów wychowawcom klas.

czytaj dalej na temat: KOMUNIKAT

REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021 - KOMUNIKAT

Utworzono dnia 17.03.2020

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA  I SZKOŁY

w czasie obecnej sytuacji epidemiologicznej

Drodzy Rodzice!

W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem prosimy o przesyłanie dokumentacji na skrzynkę mailową szkoły zsstezyca@onet.eu w formie skanów lub fotografii dokumentów.

Deklaracji kontynuowania uczęszczania do przedszkola można dokonać również telefonicznie dzwoniąc pod numer 81 866 31 50.

Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej.

czytaj dalej na temat: REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021 - KOMUNIKAT

ZDALNE NAUCZANIE

Utworzono dnia 16.03.2020

NAUKA PODCZAS ZAWIESZENIA ZAJĘĆ

Drodzy Uczniowie!

Zawieszenie zajęć w szkole nie oznacza ferii, czy czasu wolnego od nauki. Wszystkich uczniów zobowiązujemy do nauki własnej w domu.

Nauczyciele już rozpoczęli zdalne nauczanie. Materiały będą..

.

czytaj dalej na temat: ZDALNE NAUCZANIE

Akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców w domu"

Utworzono dnia 13.03.2020

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

W każdą środę i każdy piątek na  stronie internetowej  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/ będą ukazywać się darmowe materiały do pobrania.

czytaj dalej na temat: Akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców w domu"

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 47

W poprzednim tygodniu: 252

W tym miesiącu: 327

W poprzednim miesiącu: 758

Wszystkich: 143949

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

eTwinning